9. Targi Książki w Białymstoku

plakat targi.jpg

XI. Targi Książki w Białymstoku zgromadziły tłumy czytelników spragnionych spotkań z ulubionymi autorami.

Nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu z panią Justyną Bednarek, autorką  bestsellerowych książek dla dzieci. Napisała ich około 60. Wśród omawianych serii książek największym zainteresowaniem cieszyły się perypetie „Dziesięciu skarpetek .. „. Pisarka opowiedziała, jak wpadła na pomysł książki o skarpetkach „ – Pewnego dnia dostałam awizo. Wzięłam je i wyruszyłam na pocztę. Idę sobie idę i nagle patrzę, a na chodniku przede mną leży skarpetka. Ale nie była to taka sobie zwykła skarpetka, tylko to była dokładnie taka skarpetka, jaką poprzedniego dnia wsadziłam do prania...”. Uczniowie mieli także okazję zakupić jedną z najnowszych książek autorki – „Smopsy”, opowieści o smokach inspirowane „ziarenkiem prawdy”. Po spotkaniu wszyscy chętni mogli podejść do Pani Justyny ze swoim egzemplarzem książki i otrzymać od niej dedykację z autografem.

Szczęściarze zdobyli również autograf Grzegorza Kasdepke i jego najnowszą książkę "Koronkowa robota, czyli wzór na kryminalną historię".