Katalog online biblioteki

Drodzy czytelnicy!

Z przyjemnością informujemy, że już jest dostępny katalog biblioteki szkolnej online, za pomocą którego można sprawdzić, czy biblioteka posiada interesujące Was zbiory, sprawdzić dostępność pozycji, ale też śledzić swoje konto i dokonać rezerwacji książki.

Kliknij Katalog online  lub skopiuj link do przeglądarki https://m011748.molnet.mol.pl/

Księgozbiór biblioteczny jest nadal opracowywany, więc pewnie nie wszystkie pozycje będą widoczne.

Pojawienie się możliwości skorzystania z wyszukiwarki OPAC nie oznacza też, że rezygnujemy z tradycyjnego zamawiania. Wypożyczenia będą się odbywały się w dwóch systemach: tradycyjnym i elektronicznym.

Możliwości systemu MOL NET+:

• Katalog można przeglądać bez logowania, żeby jednak mieć dostęp do swojego konta i np. zarezerwować książkę wybraną w katalogu należy się zalogować się.
  • Uczniowie mają możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o terminie zwrotu wypożyczonych książek.

Jak zalogować się do katalogu OPAC po raz pierwszy?

• Aby zalogować się do konta czytelnika konieczny jest adres mailowy.
  • Dzieciom z klas 1-8 SP4 został przypisany podany przez rodziców adres email – taki sam jak do e-dziennika.
    Szczegółowa instrukcja logowania się i korzystania z katalogu biblioteki Online MOL Net+ Instrukcja
  • Czytelnik, który już wykonywał kiedyś akcję „Załóż konto” dla podanego w bibliotece adresu e-mail, może od razu logować się do katalogu OPAC.
  • Zapomniane hasło do katalogu OPAC Jeśli hasło do katalogu elektronicznego zostało zapomniane, wówczas użytkownik musi wybrać w formularzu logowania opcję „Przywróć hasło”. Po wpisaniu maila, czytelnik otrzyma link, który umożliwi mu zmianę hasła.

Jak wyszukiwać w katalogu OPAC?

• Wyszukiwanie w OPAC ma postać wyszukiwania jednookienkowego, podobnie jak w popularnej przeglądarce Google. Wpisana fraza wyszukiwawcza domyślnie jest wyszukiwana we wszystkich indeksach jednocześnie.
  • Istnieje możliwość wyszukiwania osobno w następujących indeksach: autor, tytuł, temat (hasło przedmiotowe).
  • Wpisanie poszukiwanej frazy w cudzysłowie wygeneruje nam listę wyników odpowiadającą dokładnie na zapytanie.
  • Listę wyników można zawężać za pomocą specjalnych filtrów. Lista wyników jest również stronicowana. Zapraszam do korzystania z elektronicznego katalogu biblioteki szkolnej.

Zapraszam do korzystania z elektronicznego katalogu biblioteki szkolnej!