Akcja "Narodowe Czytanie " w naszej szkole

nauczyciele.jpg

 

   Wraz z początkiem roku szkolnego biblioteka naszej szkoły intensywnie rozpoczęła działania związane z promocją czytelnictwa. Narodowe Czytanie jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. Narodowe Czytanie to coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą.

   W tym roku 3 września odbyła się 11. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.

   Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu, które miało miejsce                w dniach 12-13 września. Na lekcjach języka polskiego, polonistki (p. Jolanta Gruszewska, p. Agnieszka Niewińska – Sawczyńska i p. Monika Łuksza – Zięciak) przeprowadziły Narodowe czytanie w starszych klasach. Czytający występowali przed kolegami ze swojej klasy. Atmosferę tych występów można chociaż częściowo odczuć, oglądając zdjęcia z klasowych spotkań                  z  „Balladami i Romansami“ Adama Mickiewicza. Uczniowie klasy 7a wysłuchali wybrane utwory z tomiku poezji Adama Mickiewicza czytane przez p. Dyrektor – Izabelę Grzybowską, p. pedagog Agnieszkę Niczewską, p. nauczycielkę j. polskiego Monikę Łuksza – Zięciak oraz starszą koleżankę z klasy 8c Ingę Choinka – Sawczyńską.

   W całości wydarzenia wzięły udział klasy: 4a, 5a, 7a, 8a, 8c i 8d z nauczycielami języka polskiego. W ten sposób nasza szkoła dołączyła do pokaźnej liczby miejsc, które podjęły się uczestnictwa w Narodowym Czytaniu.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4

IM. SYBIRAKÓW W BIAŁYMSTOKU

ul. Częstochowska 6a

15 - 459 Białystok

tel. 85 742 21 02 - sekretariat

      516 218 587 - obiady

      506 241 752 - świetlica

fax: 85 742 05 87

e-mail: sp4@um.bialystok.pl

GODZINY PRACY SEKRETARIATU

Poniedziałek      7.30   -  15.30

Wtorek               7.30   -  15.30

Środa                 7.30   -  15.30

Czwartek            7.30   -  15.30

Piątek                 7.30   -   15.30       

"Logo

Powrót na początek strony