Aktywni błękitni - szkoła przyjazna wodzie

uczniowie prezentujący plakaty zrobione na Dzień Wody.jpg

Przez cały rok szkolny 2022/2023 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szeregu działań mających na celu propagowanie wiedzy o ochronie zasobów wodnych i zasadach bezpiecznego korzystania z szeroko rozumianej rekreacji wodnej. Cała społeczność szkolna miała możliwość kształtować i promować postawy proekologiczne pokazujące jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka.
W ramach programu podejmowane były zagadnienia dotyczące obiegu wody w przyrodzie, powodzi, suszy, zanieczyszczenia wody i zasadach racjonalnego gospodarowania tym cennym zasobem środowiska. Uczniowie badali fizyko-chemiczne właściwości wody oraz różnorodność życia biologicznego rzeki Białej. W ramach promowania zachowań proekologicznych odbyły się liczne konkursy, quizy, wystawy i pokazy. Dzieci z klas I – III uczestniczyły w wycieczkach i zajęciach, podczas których poznawały zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą.
Dziękuję za zaangażowanie całej społeczności szkolnej, opiekunom: Annie Druć, Renacie Wojszko, Dorocie Rybałtowskiej i Barbarze Koleśnik.
Za działania zrealizowane w naszej placówce w ramach projektu Aktywni Błękitni nasza szkoła otrzymała certyfikat.
Koordynator projektu – Alicja Szymańska