#Białystok solidarny z Ukrainą

pobrane.jpg

Instrukcja

SZKOŁY - WSZYSTKIE SĄ WSKAZANE jako miejsca zbiórek darów. Organizacja tego miejsca do zbiórki w szkole nie jest dobrowolna tylko obowiązkowa!

Szkoły organizują zbiórki we własnym zakresie

Za zbiórkę odpowiada Dyrektor Szkoły

Produkty muszą być posortowane w kartonach.

Nie można łączyć produktów czy różnych rzeczy  do tego samego kartonu.

Pakować zgodnie z tematyką. Pampersy do pampersów.

Kartony muszą być średniej wielkości (ani malutkie ani wielkie) mocne, stabilne (towar będzie wielokrotnie przerzucany, więc paczki muszą sporo wytrzymać).

Kartony muszą być zamknięte. Generalnie chodzi o to, żeby na kolejnym etapie móc zapakować na transport i wysłać lub łączyć w większe paczki.

Należy zbierać rzeczy z listy.

Żywność szczególnie potrzebna.

Koce tylko nowe! Nie stare, ciężkie i zniszczone. Chodzi o to żeby były łatwe do transportu-tj.  dobrze – ciasno spakowane

Nie zbierać odzieży ani nawet nowej ani używanej. Jeśli będzie zgłoszona taka potrzeba to zrobimy wtedy oddzielnie zbiórkę na odzież. Na ten moment nikt nie chce jej brać. Nie ma gdzie tego magazynować. Nie ma komu przebierać. Odzież niestety oddawana jest w różnym stanie, często w workach.

Nie zbieramy na tym etapie zabawek, maskotek.

Ważne!

• Kartony muszą być opisane szczegółowo czyli ile czego w środku. Np. Pampersy – 26 paczek. Kartony muszą być opisane czytelnie w dwóch językach po polsku i po ukraińsku (jest to potrzebne ze względu na sprawność transportu, pamiętajcie o tym, że paczki rozpakowywane będą w warunkach wojny nie ma czasu na sprawdzanie i liczenie ile czego jest).
  • Kartony tak pakujcie żeby się nie urywały i można je było podnieś i bezpiecznie przewieź.

Magazyn

Kartony należy zawieźć pod adres: ul. Węglowa 10, Białostocki Ośrodek Wschodnich Sztuk Walki. I zostawić na wyznaczonych halach sportowych. Każdy karton tematyczny w oznaczonych sektorach.

Szkoła musi zorganizować własnych ludzi do rozładunku, którzy wniosą rzeczy do magazynu.

Magazyn otwarty od 8-20.

#Białystok Solidarny z Ukrainą

Lista produktów do zbiórek rzeczowych i żywnościowych

NOWE KOCE, ŚPIWORY, KARIMATY

LATARKI

POWERBANKI

OPASKI UCISKOWE

ŚRODKI OPATRUNKOWE I MEDYCZNE

Szczególnie potrzebne: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, bandaże elastyczne, sól fizjologiczna, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków

oraz

woda utleniona lub oktanisept, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe (w tabletkach, czopkach i syropach), węgiel, witamina d,c, cynk, witamina, tabletki do ssania od bólu gardła

spray do nosa od kataru, maść bepanten, altacet, fastum, tribiotyk, rywanol.

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA

Szczególnie potrzebne: dania i zupki ekspresowe/typu instant do zalewania wrzątkiem, batony energetyczne, słodycze typu czekolady batony, kisiele/budynie typu gorący kubek, konserwy/puszki/słoiki z gotowymi daniami typu bigos, fasolka po bretońsku, kapuśniak z kiełbaską, grochówka żołnierska, pulpety w sosie, flaki

oraz

suche produkty: cukier, kasze, makarony, maki, kawa, woda, herbata, oleje.

ŚRODKI HIGIENICZNO-CHEMICZNE

pampersy dla dorosłych, podpaski, pieluchy, szampony, żele i mydła, papier toaletowy, środki piorące, chusteczki nawilżone dezynfekcyjne.

ŻYWNOŚĆ DLA DZIECI

kaszki, mleko, soczki, dania gotowe słoiczkowe, chrupki do mleka.