Czytamy Sobie 10 lat!

prace dzieci- rakiety.JPG

Akcję Czytam sobie 10 lat! zainaugurowaliśmy w naszej szkole lekturą książki „Awantura w śmietniku” M. Barana. Eko spotkanie w bibliotece rozpoczęliśmy od zabawy, bo dobra zabawa to podstawa! Dzieci z kl.3a oraz przedszkolaki, poszerzyły swoją wiedzę o segregacji śmieci. Potrafiły prawidłowo umieścić posegregowane śmieci we właściwych koszach. Brawo! Dzięki tej wiedzy będą mogły pomagać swoim rodzicom czy opiekunom w dbaniu o planetę.

Dzięki lekturze książki ”Akiko i Helenka” K. Kozłowskiej uczniowie klasy 3 b na chwilę przenieśli się wirtualnie do Kraju Kwitnącej Wiśni. Z wielką ciekawością obejrzeli prezentację na temat kultury, tradycji i sztuki Japonii. Po wysłuchaniu książki, dzieci rozmawiały o przyjaźni głównych bohaterek, różnych a jednak w jakiś sposób podobnych.

W magiczną podróż w Kosmos udali się natomiast uczniowie klasy 3c, w trakcie której przez zabawę poznali wiele ciekawostek o planetach i nie tylko. Po wysłuchaniu testu „Lem i zagadki Kosmosu” i przy dźwiękach piosenki dotyczącej kosmosu, dzieci zbudowały rakiety i stację kosmiczną z rolek po ręcznikach i plastikowych butelek. W drugiej części zajęć deszcz meteorytów (kule z gazet) wprawił wszystkich w kosmiczny nastrój.

Spotkania zorganizowano w ramach projekty „Czytam sobie 10 lat!”. Seria książek Czytam sobie nie tylko pomaga w nabywaniu  umiejętności czytania, ale również prowadzi młodego czytelnika przez kolejne etapy w taki sposób, aby z osoby początkującej stać się prawdziwym miłośnikiem literatury.