Wyniki Konkursu "Czytanie jest w modzie"

Uczennica  czyta

Mały Książę to bajka filozoficzna Antoine’a de Saint-Exupery’ego. Powstała w 1943 roku i od tamtej pory jest jedną z częściej czytanych książek na świecie. Pod formą baśni dla dzieci ukrywa się przepiękna opowieść o tym, czym jest świat , kim jest człowiek, co to znaczy przyjaźń…

29 marca b.r. odbył się szkolny Konkurs Pięknego Czytania pt. Czytelnika się urzeka. Do konkursu przystąpiło 5 uczestniczek. Ich zadaniem było przeczytanie wylosowanego fragmentu  książki  Mały Książę Antoine`a de Saint Exupery`ego.

Komisja w składzie: Alina Wawrzeniuk, Agnieszka Górska i Lucyna Lenart oceniała przygotowanie uczestników, biorąc pod uwagę: poprawność i płynność czytania, odpowiednią intonację i modulację głosu oraz przestrzeganie znaków interpunkcyjnych.

Przed konkursem uczniowie pod kierunkiem logopedy pani Agnieszki Górskiej ćwiczyli prawidłowy oddech i przygotowywali aparat mowy.

Jury wyłoniło zwyciężczynię Nikę Pawłowską  uczennicę klasy VIII C, która będzie reprezentować szkołę w konkursie ogólnopolskim. Komisja postanowiła również nagrodzić uczennicę klasy VII C, Jasminę Eminową za interesującą interpretację tekstu.

Zwyciężczyniom gratulujemy, a wszystkim uczestniczkom serdecznie dziękujemy za udział.