Zajęcia z doradztwa zawodowego

Uczennica demonstruje narzędzia do obróbki drewna.jpg

Uczniowie naszej szkoły korzystają już ze sprzętów zakupionych w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”. Celem tego programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Zakupiony sprzęt wzbogacił między innymi wyposażenie pracowni technicznej niezbędnej do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży na różnych zajęciach, także z doradztwa zawodowego.
    Podczas zajęć z doradztwa zawodowego „Predyspozycje zawodowe a moje preferencje” uczniowie poznawali zawody związane z budownictwem. Mogli bezpośrednio wypróbować sprzęt w praktycznym działaniu. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym
    Zajęcia były prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający rozwijaniu zainteresowań i umiejętności praktycznych. Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoliło na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz praktycznych umiejętności przez uczniów.